استرس و وسواس، راه ورود ویروس کرونا به بدن

به گزارش وبلاگ مگنار، آنا/یک متخصص ریه گفت: استرس و وسواس یکی از مهمترین دلایلی است که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می نماید و بدن برای ابتلا به کرونا مستعد می گردد.

استرس و وسواس، راه ورود ویروس کرونا به بدن

حمیدرضا انارکی با بیان اینکه روش خاصی برای تقویت سیستم ایمنی ریه وجود ندارد، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و همه گیری آن ضروری است افرادی که دچار بیماری های ریوی هستند از ترددهای غیرضروری اجتناب نمایند.

وی اضافه نمود: بیماران ریوی حتما داروهای خود را به موقع مصرف نمایند و درصورتی که با علائم خاصی روبرو شدند به پزشک خود اطلاع دهند.

انارکی با تاکید بر این که در شرایط شیوع بیماری کرونا افراد سالم باید سیستم ایمنی بدن خود تقویت نمایند اضافه نمود: تغذیه مناسب و استفاده از میوه در وعده های روزانه و همچنین خواب کافی از جمله مواردی است که نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

این متخصص ریه با بیان اینکه فرهنگ افراد جامعه نقش مهمی در رعایت پروتکل های بهداشتی دارد گفت: بچه ها و نوجوانان به طور مستقیم از خانواده الگو می گیرند و رفتار خانواده ها در رعایت پروتکل های بهداشتی نقش مهمی در آموزش و الگوپذیری کودک و نوجوان دارد.

وی توضیح داد: عدم استفاده از ماسک در افرادی که رفتارهای هیجانی و پرخطر دارند بسیار دیده می گردد که بروز چنین رفتاری می تواند ناشی از دلایل فیزیولوژیک و روانشناختی باشد.

وی گفت: بخشی زیادی از جامعه شناخت و آگاهی کافی نسبت به بیماری کشنده کرونا ندارند و تنها زمانی خطرات ناشی از ویروس کرونا را جدی می گیرند که خود یا نزدیکان آنها به این بیمار مبتلا شوند و یا ابتلا به ویروس کرونا منجر به مرگشان گردد.

انارکی با تاکید بر اینکه سطح سواد نیز علاوه بر فرهنگ نقش بسزایی در رعایت پروتکل های بهداشتی دارد خاطر نشان کرد: عده ای از افراد که کمتر مطالعه می نمایند و نسبت به اخبار روز جامعه آگاهی ندارند به دلیل دریافت اطلاعات متنوع از منابع غیرموثق نسبت به ویروس کرونا بی تفاوت شده اند و لزومی بر رعایت پروتکل های بهداشتی نمی بینند و بدون توجه به مسائل بهداشتی در جامعه تردد می نمایند.

این متخصص ریه با تاکید بر اینکه افراد سعی نمایند در روبرو با ویروس کرونا دچار استرس و وسواس نشوند اضافه نمود: با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و استفاده از سبزی جات و میوه ها در وعده های غذایی سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایند.

منبع: همگردی

به "استرس و وسواس، راه ورود ویروس کرونا به بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس و وسواس، راه ورود ویروس کرونا به بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید