افزایش پرواز های تاخیردار نسبت به خرداد

به گزارش وبلاگ مگنار، خبرگزاری خبرنگاران- آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نشان می دهد: درصد پرواز های تاخیردار به کل پرواز ها در تیرماه امسال نسبت به خرداد افزایش یافته است.

افزایش پرواز های تاخیردار نسبت به خرداد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ مگنار از وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده به وسیله گروه اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نشان می دهد که در ماه تیر، 20 درصد پرواز های برنامه ای شرکت های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده و بعلاوه در همین مدت، مبه وسیله زمان تأخیر پرواز های تاخیردار 85 دقیقه بوده است.

در این ماه از میان 15 هزار و 845 پرواز خروجی، 3 هزار و 161 پرواز با تاخیر اجرا شده که این رقم نسبت به ماه پیش از آن یعنی خرداد، 3 درصد رشد داشته است.

در این ماه هواپیمایی تابان با 31 درصد پرواز تاخیر دار، بیشترین تاخیر و هواپیمایی ماهان با 5 درصد پرواز تاخیردار، کمترین مقدار تاخیر را در بین شرکت های هواپیمایی داشته اند.

بعلاوه در این ماه مقدار تاخیر های هواپیمایی پویا ایر 17 درصد رشد و مقدار تاخیر های هواپیمایی قشم ایر 12 درصد کاهش داشته است و این دو رقم بالاترین مقدار افزایش و کاهش تاخیر در میان شرکت های هواپیمایی هستند.

در این ماه، 40 درصد پرواز های برنامه ای شرکت های هواپیمایی، یعنی 10 هزار و 660 پرواز باطل شده اند که بیشترین مقدار ابطال مربوط به شرکت ماهان با 67 درصد و کمترین مقدار ابطال مربوط به هواپیمایی سا ها با 9 درصد ابطال پرواز است.

سایر داده های این گزارش نشان می دهد در تیرماه سال 1400 در 24 ساعت شبانه روز، اوج پرواز ها در ساعت 6 و در روز های هفته، اوج پرواز ها در روز چهارشنبه بوده است. در این ماه فرودگاه کرمان با مبه وسیله 125 مسافر در هر پرواز و فرودگاه سهند (مراغه) با مبه وسیله 27 مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می شوند. بعلاوه پرواز های عبوری از فراز کشور در تیرماه امسال 46 درصد نسبت به ماه مشابه سـال گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "افزایش پرواز های تاخیردار نسبت به خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پرواز های تاخیردار نسبت به خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید