دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی کردند

به گزارش وبلاگ مگنار، یک شرکت دانش بنیان با تاسیس سامانه فروش آنلاین مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه تحقیقات دانشجویی تحول ایجاد کرد.

دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی کردند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ مگنار، فرزاد حسینی نسب مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه مهندسی الماس واره دانش گفت: در دوران دانشجویی با مسائل بسیاری در تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی روبه رو شدم و بر اساس آن تجربیات کوشش کردیم تا دو سامانه آنلاین ایجاد کنیم که در این حوزه به دانشجویان، محققان و صنایع مختلف یاری کند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه مهندسی الماس واره دانش، در ادامه اضافه نمود: یکی از این پلتفرم ها تماد کالا نام دارد. در این سامانه، کاربران می توانند مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی خود را با قیمت مناسب تهیه کند. یک سامانه مجزا نیز برای ارائه مشاوره به دانشجویان و یاری به تحقیق های دانشجویی در حوزه مواد و آزمایشگاه تاسیس شده است.

این فعال دانش بنیان ضمن شرح چرایی ضرورت تاسیس این دو سامانه، گفت: در دوره دانشجویی مجبور بودم برای تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات مورد احتیاج برای انجام تحقیقات و تکالیف درسی، ساعت ها در بازار های مانند خیابان جمهوری و ناصرخسرو، بگردم، تا مواد مورد نظر را پیدا کنم.

وی گفت: یکی دیگر از مسائل خرید به روش سنتی، اصالت مواد شیمیایی خریدار شده بود. در بسیاری اوقات به دلیل عدم اصالت و تقلب در فروش، مواد خریداری شده، معیوب و مشکل دار بود و باعث می شد که کل تحقیق و فرایند آزمایش خراب گردد. یکی دیگر از مسائل خرید به صورت حضوری و سنتی، مقدار مواد خریداری شده بود. بسیاری اوقات دانشجو مثلاً فقط به 10 گرم از یک ماده شیمیایی، احتیاج داشت. اما چون بسته بندی این ماده 1 کیلو گرمی بود، ناچار بود که یک کیلوگرم تهیه کند و این امر باعث فشار اقتصادی به این دانشجوی محقق می شد.

حسینی نسب با اشاره به مبانی فکری تاسیس این سامانه ها، همچنین اعلام کرد: ما در سامانه فروش آنلاین تمام این مسائل را حل کردیم. اولاً اصالت مواد فروخته شده را تضمین می کنیم و همچنین به هر متقاضی نیز به اندازه احتیاجش، مواد شیمیایی و تجهیزات فروخته می گردد. در آینده نیز امکانات این سامانه توسعه خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید