مصاحبه با خوآو برناردینو: عکاس زیربناهای شهری و صنعتی

به گزارش وبلاگ مگنار، در برنامه ای نو، خبرنگاران با همکاری یورولنز به جستجوی عکاس های منحصر بفرد در شبکه های اجتماعی می شود. هر ماه یک عکاس انتخاب شده و در وب سایت خبرنگاران قسمتی به معرفی عکاس منتخب اختصاص داده می شود.

مصاحبه با خوآو برناردینو: عکاس زیربناهای شهری و صنعتی

خوآو برناردینو (@joao.bernardino) دومین عکاس منتخب یورولنز است. او که در کشور پرتغال متولد و بزرگ شده عکاس، طراح و گرافیست است. او در عکاسی در پی شرایط نامساعدی می گردد که داستانی نهفته از تغییرات شرایط دوران انقلاب صنعتی به دنیای مدرن دارند.

وبلاگ مگنار: سفرتان به دنیای عکاسی چگونه شروع شد؟

خوآو برناردینو: همه چیز از لیسبون شهری که در آن متولد شدم و رشد کردم. در دبیرستان با دوربین های دست ساز پین هول شروع به عکاسی کردم. اما اولین دوربین واقعی ام یک دوربین زنیت ساخت 1980 در روسیه بود که پدر بزرگم به من هدیه کرده بود. تقربیا بیست سال با آن دوربین زندگی و عکاسی کردم. اما عکاسی تنها قسمتی از کار اصلی ام یعنی طراحی بوده است. اما با آمدن اینستاگرام به عکاسی دیجیتال و عکاسی با مبایل علاقمند شدم.

وبلاگ مگنار: از چه تجهیزات جانبی عکاسی و از چه نوع دوربینی استفاده می کنید؟

من یک دوربین فوجی x-t20 دارم و از لنز های فوجی متفاوتی چون 10-24mm, 18-55mm, 55-200mm و گاهی از 56mm استفاده می کنم. هنگام سفر هم از آی -پد برای ویرایش عکس استفاده می کنم.

وبلاگ مگنار: آیا چه چیزی هست که دوست داشتید وقتی که عکاسی را شروع کردید، از قبل می دانستید؟

باید در کشورهایی که در آن ها سفر می کردم، بیشتر عکاسی می کردم. مخصوصا کشورهایی که دور هستند و امکان سفر به آن ها کم پیش می آید. خیلی افسوس می خورم که در کشورهای غرب آفریقا بیشتر عکاسی نکردم چون این کشورها در ده ساله گذشته بسیار تغییر کرده اند.

وبلاگ مگنار: سبک تان در عکاسی را چه گونه توصیف می کنید؟

چندی پیش کسی از اصطلاح انسان در برابر طبیعت برای توصیف عکس های من استفاده کرد. إحساس می کنم که این اصطلاح به درستی عکاس های من را توصیف می کند. مخصوصا در طی دو سال اخیر که در عکاسی از استفاده از نماد های طراحی و گرافیک دور شده ام.

وبلاگ مگنار: موضوع مورد علاقه تان برای عکاسی چیست؟

من به شدت به عکاسی از مکان های صنعتی و وسایل حمل و نقل علاقه دارم. البته نه مکان های یا وسایل مدرن و شیک. بیشتر به گرفتن عکس از مکان ها یا اشیایی که نشان دهنده تغییرات صنعتی باشند، علاقه دارم. دوست دارم در شرایط جوی و نوری مختلف عکاسی کنم. همین طور دوست دارم صبح خیلی زود که هنوز شلوغ نیست هم از شهر عکاسی کنم.

وبلاگ مگنار: مکان مورد علاقه تان برای عکاسی در اروپا کجاست و به چه دلیل؟

مکان مورد علاقه من همیشه مکانی است که هنوز به آن سفر نکرده ام. پس می توانم بگویم که مکان مورد علاقه من در حال حاضر پوگلیا که جزیره ای در جنوب ایتالیاست که برنامه دارم چند ماه دیگر به آن سفر کنم. همین طور قصد دارم روزی به اسلوبرد در نروژ بروم.

وبلاگ مگنار: به یادماندنی ترین عکس هایی که تا کنون گرفته اید، چه هستند؟

یکبار در محله قدیمی پورتو بودم. صبح خیلی زود بود و من داشتم لنز جدیدم که 56mm f1.2 را آزمایش می کردم. ناگهان دیدم که یک زوج پیر در حال خارج شدن از خانه هستند و توانستم با لنز جدیدم یک عکاس زیبا از آن های بگیرم. عکسی که برای من توانست روح یک نسل قدیمی پرتغال را به تصویر بکشد. برای من یک یادآوری هم بود که چرا بیشتر به عکاسی خیابانی نمی پردازم.

وبلاگ مگنار : آیا چیزی هست که دوست نداشته باشید از آن عکس بگیرید ؟

نه!

برای دیدن عکاس ها و آشنایی باعکاسان منتخب یورولنز این حساب کاربری وبلاگ مگنار را در اینستاگرام دنبال کنید: @euronews.tv

منبع: یورونیوز

به "مصاحبه با خوآو برناردینو: عکاس زیربناهای شهری و صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه با خوآو برناردینو: عکاس زیربناهای شهری و صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید