اولین اعدام فدرال پس از 17 سال ، قاتل آمریکایی با تزریق سم کشته شد

به گزارش وبلاگ مگنار، نخستین اعدام فدرال از سال 2003 در دولت دانلد ترامپ رخ داد و دانیل لوییس لی به خاطر جنایتی که در 1997 مرتکب شده بود صبح سه شنبه در تره هوت ایندیانا با تزریق سم در اتاق مرگ کشته شد.

اولین اعدام فدرال پس از 17 سال ، قاتل آمریکایی با تزریق سم کشته شد

به گزارش وبلاگ مگنار به نقل از وال استریت جورنال، اعدام لوییس لی در حالی انجام شد که یک قاضی ایالتی چند ساعت پیش از زمان اعدام خواهان به تعویق افتادن آن شده و ادعا نموده بود اعدام خلافکاران و جنایتکاران با تزریق سم خلاف قانونی اساسی آمریکاست. با این حال، رای دیوان عالی راه را برای اجرای حکم اعدام هموار کرد.

دانیل لوییس لی در 1996 یک دلال اسلحه اهل آرکانزاس، همسر او و پسر هشت ساله شان را کشته و یک سال بعد به اعدام محکوم شده بود. فرایند اعدام های ایالتی در آمریکا در 2003 متوقف شد و در 17 سال گذشته حتی یک مورد هم انجام نشد. سال گذشته ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا از برنامه دولت دانلد ترامپ برای از سر گیری اعدام های ایالتی خبر داده بود.

مرگ لوییس لی بر اساس گزارش پزشک فدرال ساعت 8:07 دقیقه صبح اعلام شد. قرار است در سه چهار روز آینده دو محکوم دیگر با تزریق سم مرگبار پنتوباربیتال اعدام شوند و چهارمین اعدام فدرال هم برای ماه اوت برنامه ریزی شده است. لی گفته بود تزریق سم دردی تحمل ناپذیر و رنجی مرگبار در جریان اعدام به محکومان وارد می نماید و خواهان توقف اجرای حکم شده بود.

سه اعدامی دیگر فدرال عبارتند از وسلی ایرا پرکی به جرم تجاوز و قتل و سوزاندن و مثله کردن یک دختر 16 ساله، داستین لی هانکن به جرم کشتن پنج نفر از جمله دو کودک با شلیک گلوله و کیت دویت نلسن به جرم ربودن، تجاوز کردن و کشتن یک دختر 10 ساله.

موضوع اعدام های فدرال به چالشی عظیم در دولت ترامپ تبدیل شده و مردم در شبکه های اجتماعی و فضای عمومی بارها به آن اعتراض نموده اند. جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری وعده داده است قانون اعدام فدرال را لغو کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اولین اعدام فدرال پس از 17 سال ، قاتل آمریکایی با تزریق سم کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اعدام فدرال پس از 17 سال ، قاتل آمریکایی با تزریق سم کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید