کره جنوبی 24 فروند اف-35 از آمریکا تحویل گرفت

به گزارش وبلاگ مگنار، گزارشی حاکی از آن است که کره جنوبی به منظور تقویت قابلیت های هوایی خود 24 فروند نسل جدید جنگنده اف-35 ساخت آمریکا را تحویل گرفته است.

کره جنوبی 24 فروند اف-35 از آمریکا تحویل گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مگنار، روزنامه هرالد کُره گزارش داده که کره جنوبی به منظور تقویت قابلیت های هوایی خود چندین فروند جت جنگنده نسل جدید ساخت آمریکا را وارد کشور نموده است.

این روزنامه کُره ای به نقل از اداره تهیه و تدارک تسلیحات در وزارت دفاع کره جنوبی نوشته 24 فروند جنگنده جدید اف -35 ای وارد این کشور شده و به نیروی هوایی این کشور افزوده شده اند.

روزنامه هرالد کُره به نقل از یک نهاد دفاعی در کره جنوبی همچنین نوشت: ما به دلیل بیماری کووید-19 در تحویل [جنگنده ها]شاهد تأخیر بودیم، اما با هماهنگی آمریکا و کره جنوبی تحویل آنان طبق برنامه ریزی انجام گرفت.

خبر گزاری اسپوتنیک به نقل از هرالد کُره نوشته، انتظار می رود ورود این نسل از جنگنده های آمریکایی تا سال 2021 ادامه داشته باشد و کره جنوبی در مجموع 40 فروند از این جنگنده ها را در آینده از آمریکا تحویل بگیرد.

کره جنوبی هر فروند از این جنگنده ها را که ساخت کمپانی لاکهید مارتین آمریکا است به ارزش 6 میلیون دلار خریداری نموده است. گفته می گردد این جنگنده ها به عنوان مهم ترین استراتژی دفاعی کره جنوبی کاربرد خواهند داشت و این کشور می تواند قدرت حمله و قابلیت شناسایی خود را تقویت کند.

این در حالی است که کره جنوبی در آینده همچنین توسعه موشک های راهنمایی شونده هوا به سطح و هوا به کشتی برد بلند برای نصب در هواپیما های جنگنده بومی را شروع خواهد نمود. در صورت ساخت جنگنده در کره جنوبی این کشور به سیزدهمین کشور در دنیا مبدل می گردد که دارای هواپیمای جنگی بومی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کره جنوبی 24 فروند اف-35 از آمریکا تحویل گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی 24 فروند اف-35 از آمریکا تحویل گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید