تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات واجب است، در حوزه فضای مجازی کمبود قانون داریم

به گزارش وبلاگ مگنار، عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در حوزه های مختلف مانند فضای مجازی، فرهنگی و مالی و قضایی کمبود قانون داریم و برهمین اساس تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات می تواند این کمبود را برطرف کند.

تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات واجب است، در حوزه فضای مجازی کمبود قانون داریم

مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ مگنار، با بیان اینکه اگر حریم شخصی افراد نقض گردد قانون مشخصی وجود ندارد، گفت: تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات 10 روز پیش در مجلس مطرح شد که متاسفانه به دلیل اینکه در زمان مناسبی عنوان نشد، رای نیاورد. اما مجددا تشکیل این کمیسیون را در زمان مناسب مطرح خواهیم کرد.

همه نمایندگان مجلس موافق تشکیل این کمیسیون هستند

وی اضافه نمود: همه نمایندگان مجلس موافق تشکیل این کمیسیون هستند اما اتفاق نظری که وجود دارد مربوط به این است که این کمیسیون به صورت ویژه تشکیل گردد یا دائم باشد که در این رابطه باید بگویم یکی از علت های مهمی که تا به امروز این کمیسیون تشکیل نشده به خاطر همین اختلاف نظر نمایندگان است.

با تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات مسائل در حوزه قوانین و مقررات رفع خواهد شد

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس توضیح داد: من معتقدم با توجه به اهمیت تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اینکه بعضی از نمایندگان باید به صورت دائم در این کمیسیون در زمینه پیش نویس قانون فعالیت نمایند، بسیاری از مسائل در حوزه قوانین و مقررات رفع خواهد شد.

در حوزه های مختلفی مثل فضای مجازی، فرهنگی، مالی و قضایی با کمبود قانون روبرو هستیم

رضاه خواه ادامه داد: در حال حاضر در حوزه های مختلفی مثل فضای مجازی، فرهنگی، مالی و قضایی با کمبود قانون روبرو هستیم به طوری که اگر حریم شخصی یک نفر نقض گردد هیچ قانون مشخصی وجود ندارد.

هیچ ممنوعیتی برای حضور نمایندگان در کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات وجود ندارد

وی اضافه نمود: ایجاد کمیسیون فناوری اطلاعات به صورت دائم بسیار سخت است چرا که لازمه آن تغییر آئین نامه مجلس و اینکه دو سوم از نمایندگان باید به تشکیل آن رای موافق دهند. از طرفی نمایندگانی که می خواهند در این کمیسیون حضور داشته باشند باید دیگر عضویت خود را در سایر کمیسیون ها حذف نمایند. اما با تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات به صورت ویژه هیچ ممنوعیتی برای حضور افراد وجود ندارد.

افراد عضو کمیسیون باید در حوزه های فضای مجازی و فناوری اطلاعات دارای تخصص باشند

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اضافه نمود: این درست نیست که نماینده ای عضو هیچ کمیسیونی در مجلس نباشد تا بتواند وارد کمیسیون فناوری اطلاعات گردد چون افراد عضو این کمیسیون باید در حوزه های فضای مجازی و فناوری اطلاعات دارای تخصص بوده و بتوانند قوانین و مقررات مناسبی را معین نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات واجب است، در حوزه فضای مجازی کمبود قانون داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات واجب است، در حوزه فضای مجازی کمبود قانون داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید