رهبر کره شمالی جهان را حیرت زده کرد، عکس

به گزارش وبلاگ مگنار، ایرنا نوشت: روزنامه دونگا ایلبو کره جنوبی در گزارشی ادعا کرد که کره شمالی پیروز به ساخت و تکمیل چند فروند از موشک های بالستیک قاره پیما شده است.

رهبر کره شمالی جهان را حیرت زده کرد، عکس

این روزنامه روز یکشنبه نوشت: کره شمالی در سال 2017 میلادی چند فروند موشک بالستیک پرتاب کرد از آن موقع آمریکا به دنبال اطلاعاتی درباره ساخت موشک های قاره پیمای بالستیک در این کشور بوده است.

نشریه خاطر نشان کرد که آمریکا به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد کره شمالی در یک مجموعه موشک سازی در استان پیونگ آن در جنوب این کشور موشک های بالستیک قاره پیما فراوری و تکمیل نموده است.

گزارش اضافه می نماید که آمریکا سکوهای پرتاب این موشک ها را هم رصد نموده است و می خواهد اطلاعاتی درباره پرتاب و آزمایش احتمالی این موشک ها در جریان رژه نظامی و یا مراسم خاص بدست آورد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه ژانویه امسال اعلام نمود که این کشور به یک سلاح راهبردی جدید دست یافته است که جهان را حیرت زده خواهد نمود.

بنا به نوشته این روزنامه این احتمال می رود که کره شمالی با هدف تحت تاثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تا قبل از ماه جولای دست به اقدامی تحریک آمیز بزند.

کره شمالی در امسال میلادی سه موشک کوتاه و میان برد بالستیک آزمایش نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "رهبر کره شمالی جهان را حیرت زده کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی جهان را حیرت زده کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید