استقبال دموکرات های مجلس سنا از پامپئو با گزارشی انتقاد آمیز

به گزارش وبلاگ مگنار، جلسه استماع وزیر امور خارجه آمریکا درباره بودجه پیشنهادی ترامپ برای وزارت خارجه، در حالی این هفته در کنگره برگزار می گردد که دموکرات های مجلس سنا قصد دارند از نحوه مدیریت وی در دیپلماسی آمریکا انتقاد نمایند.

استقبال دموکرات های مجلس سنا از پامپئو با گزارشی انتقاد آمیز

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، جلسه استماع مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه این هفته در کنگره در خصوص بودجه پیشنهادی ترامپ برای وزارتخانه وی برگزار می شود.

دموکرات های مجلس سنا به مناسبت برگزاری این جلسه که بعد از ماه ها تأخیر برگزار می شود، گزارشی را منتشر خواهند کرد که در آن به شدت از نحوه مدیریت وی در این وزارتخانه انتقاد نموده اند.

به نوشته وبگاه پالیتکو، این گزارش تحت عنوان بحران دیپلماسی؛ تخریب وزارت خارجه توسط دولت ترامپ، توسط کارکنان دموکرات کمیته روابط خارجی سنا تنظیم شده است.

این گزارش بیش از 40 صفحه و ترکیبی از نظرسنجی ها، حکایات، مقالات خبری و سایر داده های مربوط به دیپلماسی آمریکا است و به قبل از تصدی دوره ترامپ نیز باز می شود.

در این گزارش آمده است که بیماری کووید-19 خطرات داشتن یک وزارت خارجه ضعیف و پرتنش را در آمریکا به معرض نمایش گذاشت.

پالیتکو نوشته، اگر چه بسیاری از یافته های این گزارش غافلگیر نماینده نیستند، اما انتشار آن حاکی از آن است که پامپئو در این کمیته که به رهبری جمهوری خواستار خواهد بود، مورد هجوم سؤالات سختی قرار خواهد گرفت.

پامپئو قرار است در این جلسه استماع در خصوص بودجه درخواستی وزارت خارجه آمریکا که از جانب دولت ترامپ برای سال 2021 پیشنهاد شده، بحث کند.

بر اساس گفته کارمندان کنگره، پامپئو ماه ها برای حضور در این جلسه مقاومت نموده است.

پالیتکو نوشته، این مقاومت بدان معناست که وی پیروز شده از پاسخ به سؤالات درباره نقش خود در اخراج استیو لینیک، بازرس کل وزارتخانه اش طفره برود.

پولیتیکو چندی پیش در اوایل تابستان گزارش داد که جیمز ریش، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، اساساً از کوشش برای کشاندن پامپئو به این کمیته برای بحث در خصوص این بودجه پیشنهادی، صرف نظر نموده است.

بعد از این گزارش، دموکرات های این کمیته نامه ای را به ریش ارسال کردند و از وی خواستند تا از این اقدام عقب نشینی نکند.

اما ریش روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه ای گفت شاد است که پامپئو این هفته پس از ماه ها تأخیر به ما می پیوندد. وی دلایل تأخیر پامپئو را استیضاح ترامپ، شیوع ویروس کرونا و دیگر مسائل مهم دانست.

این دموکرات ها قصد دارند گزارش خود را طی یک رویداد مجازی امروز (سه شنبه) با حضور دیپلمات های سابق وزارت امور کهنه سربازان منتشر نمایند.

استیو لینیک، بازرس کل اخراج شده از وزارت خارجه آمریکا

پامپئو علاوه بر مسائل مربوط به اخراج بازرس کل پیشین وزارتخانه خود، احتمالاً با سؤالاتی درباره مسائل مختلف دیگر از جمله سیاست های تند آمریکا در قبال چین و نقش وی در امور اوکراین که موجب استیضاح ترامپ شد روبه رو خواهد بود.

اردیبهشت ماه بود که ترامپ در ادامه سیاست حذف منتقدان خود، استیو لینیک را که در حال تحقیق درباره عملکرد پامپئو بود، برکنار کرد.

اقدام ترامپ در اخراج لینیک به آشکار شدن ابعاد جدیدی از تصمیم او برای اعلام شرایط اضطراری در تنش ها با ایران برای فروش سلاح به عربستان سعودی منجر شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقبال دموکرات های مجلس سنا از پامپئو با گزارشی انتقاد آمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال دموکرات های مجلس سنا از پامپئو با گزارشی انتقاد آمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید