تزریق روزانه 500 هزار واکسن کرونا طی روزهای آینده

به گزارش وبلاگ مگنار، خبرنگاران : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا اوایل تیر ماه جامعه هدف سالمندان بالای 60 سال و افراد مبتلا به بیماری های خاص و صعب العلاج را واکسینه خواهیم کرد.

تزریق روزانه 500 هزار واکسن کرونا طی روزهای آینده

به گزارش به نقل از ایسنا، سعید نمکی امروز، 27 اردیبهشت ماه، در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونای خراسان رضوی که در استانداری برگزار گردید و در جمع وبلاگ مگنار در مورد ویروس هندی اظهار کرد: در ادامه واکسیناسیون هم طبق سند ملی واکسیناسیون کشور به دیگر جوامع هدف خواهیم پرداخت.

وزیر بهداشت اضافه کرد: تا اواخر تابستان جمعیت انبوه تری را واکسینه خواهیم کرد و واکسن فراوری داخل هم خوشبختانه از خردادماه به مجموعه واکسن های ما خواهد پیوست و هر ماه یکی از فراورینمایندگان داخلی به جمع فراوریی ما اضافه خواهد شد. امیدواریم تا سرانجام 1400 کل افراد جامعه هدف را طبق سند ملی واکسینه کنیم.

نمکی اعلام کرد: این ویروس در کشور ما در حال حاضر در چرخش و در خیلی از مکان ها شناسایی شده است. همکاران در بعضی استان ها کوشش کردند به گونه ای این ویروس را زمین گیر نمایند اما این نوع ویروس همچون ویروس های قبل می تواند دوباره پیدا گردد و در جایی ما را گرفتار موج جدیدی کند.

وی با اشاره به اینکه ویروس انگلیسی بنابر پیش بینی های انجام شده از مرزهای غربی وارد کشور شد اما ویروس هندی و آفریقای جنوبی از مرزهای جنوبی، جنوب شرقی و شرق ما را تهدید می نماید، بیان نمود: به همین علت از مدت ها قبل از همکاران خواسته بودیم با کمک مرزبانی و دیگر نیروهایی که می توانند در زمینه مراقبت از مرزها کمک برسانند، اجازه ورود و خروج از این مرزها را ندهند و آماده باشند تا اگر کوچک ترین نمونه شناسایی و رصد شد، به سرعت این شعله های کوچک را خاموش نموده و از گرفتاری در سطح ملی جلوگیری نمایند.

وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه خوشبختانه آمادگی بسیار خوبی در خراسان رضوی مشاهده می گردد و تیم بسیار چابکی در مقابله با کرونا در استان خدمت رسانی می نماید، تاکید نمود: از آنجایی که ما معبر عبور ویروس را از این بخش کشور می بینیم، افراد به اسم مرزبانان غیوری که تا به حال ارائه خدمت کردند، در مرزبانی سلامت هم برای عدم اشاعه ویروس در کشور همت بیشتری را به کار گیرند.

نمکی در مورد تاخیر واکسیناسیون شرح داد: علی رغم تاخیری که در واردات واکسن به علت بدعهدی بعضی ها که با ما قرارداد داشتند یا مشکلاتی که در بعضی از کشورها مثل هند به علت دستورات قانونی و توسعه بیماری ایجاد شد، با تاخیر حدود چند هفته ای، واکسن ها به دست ما رسید و کوشش کردیم سرعت واکسیناسیون را بالا ببریم.

منبع: اقتصادنیوز

به "تزریق روزانه 500 هزار واکسن کرونا طی روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق روزانه 500 هزار واکسن کرونا طی روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید