حاجی میرزایی: دانش آموزان اجازه ندهند شرایط موجود از فعالیت های حرکتی آنان بکاهد

به گزارش وبلاگ مگنار، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را به معلمان تربیت بدنی و دانش آموزان سراسر کشور تبریک گفت.

حاجی میرزایی: دانش آموزان اجازه ندهند شرایط موجود از فعالیت های حرکتی آنان بکاهد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیغام محسن حاجی میرزایی به توضیح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فَبادِروا بِصِحَّةِ الاَْجسامِ فى مُدَّةِ الاَْعمارِ

{در طول عمر، در حفظ سلامت جسم خویش کوشا باشید} حضرت امام حسین (ع)

بدینوسیله فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را که مقارن با حلول ماه مبارک ربیع شده است، به معلمان تربیت بدنی، دانش آموزان، والدین گرامی و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در سراسر کشور تبریک عرض می نمایم.

موضوع تربیت بدنی و سلامت دانش ­آموزان در سند تحول بنیادین، مورد اعتنای جدی قرارگرفته، به نحوی که در بیانیه ارزش­ها، چشم انداز و هدف­ های کلان، بر نشاط و سلامت جسمانی دانش آموزان، حفظ و ارتقاء سلامت فردی و پاسخ دهی به نیازهای جسمی و روانی دانش­آموزان به وسیله ورزش و تفریحات سالم فردی و گروهی تاکید شده است.

به همین لحاظ، وزارت آموزش و پرورش، با الهام از آموزه­ های سند تحول بنیادین، مصمم است، مجموعه ای از طرح ها و پروژه های تربیت بدنی و ورزش را طراحی و در مدارس سراسر کشور به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش سبک زندگی سالم، فعالیت های جسمانی و تناسب وزن در بین آحاد دانش آموزان کشور شود. یکی از این طرح ها در حال حاضر و به اقتضای شرایط شیوع کرونا، پروژه کنترل وزن و چاقی دانش ­آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم است که اجرای سراسری آن، نقش موثری را در تأمین سلامت عمومی امروز و آینده آحاد جامعه ایفا خواهد کرد.

در این ایام که اجرای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش در کشور و در مدارس محدود شده است، خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش توانسته است با ایجاد شبکه آموزش دانش آموزان و پیش بینی کانال های تخصصی تربیت بدنی به آموزش و ترویج سبک زندگی فعال ویژه سنین و دوره های تحصیلی مختلف ارائه نماید و از این طریق به ترویج سبک زندگی پویا و فعال نسل در حال تکوین یاری نماید.

بدیهی است، توسعه و ارتقاء پایدار تربیت بدنی و ورزش در سطح ملی و بین المللی کلیه کشورها ریشه در تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی آن کشورها دارد. در کشور ما نیز ریشه و بنیان ورزش همگانی و ورزش قهرمانی و حرفه ای را می بایست در تربیت بدنی و ورزش مدارس جستجو نمود و غفلت از این موضوع باعث کم رمقی برنامه های ورزشی کشور خواهد شد.

بی شک معلمان و مربیان سخت کوش و شریف تربیت بدنی در این شرایط به عنوان رکن اصلی، نقش بی بدیل و معین کننده ای در حفظ و ترویج فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی کشور داشته اند، که از یکایک این عزیزان صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می نمایم.

از دانش آموزان گرامی و فرزندان خویش نیز می خواهم که با بهره مندی از فرصت های بوجود آمده، اجازه ندهند که شرایط موجود از فعالیت های حرکتی آنان بکاهد و با شرکت جستن در فعالیت های حرکتی و برنامه های آمادگی جسمانی، سلامتی، شادابی، توانمندی و مهارت های اجتماعی و روانشناختی خویش را ارتقاء بخشند.

از والدین گرامی نیز انتظار دارم، با دغدغه داشتن فرزندانی خداجو، با اخلاق، سالم، توانا، بانشاط، ماهر، جمع گرا، مسئولیت پذیر، وظیفه شناس و خود باور، حمایت و همراهی لازم را از شرکت جویی فرزندان خویش در برنامه های سلامت بخش و نشاط آفرین تربیت بدنی بعمل آورند.

از مدیران پر کوشش مدارس سراسر کشور و همچنین از سازمان ها و نهادهای سهیم و مؤثر درخواست می نمایم، در این شرایط سخت، از هیچ حمایتی از تربیت بدنی دانش آموزان برای داشتن یک ملت سالم، فعال و پرافتخار دریغ ننمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حاجی میرزایی: دانش آموزان اجازه ندهند شرایط موجود از فعالیت های حرکتی آنان بکاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: دانش آموزان اجازه ندهند شرایط موجود از فعالیت های حرکتی آنان بکاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید