خبرنگاران رییس صنف تره بار کرمان: میوه شب عید روی دست ما مانده است

به گزارش وبلاگ مگنار، کرمان - خبرنگاران - رییس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار استان کرمان گفت: میوه شب عید این استان به علت داشتن کیفیت خرابی چندانی نداشته اما با وارد شدن میوه فصلی و توقف صادرات، روی دست ما مانده است.

خبرنگاران رییس صنف تره بار کرمان: میوه شب عید روی دست ما مانده است

علی کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ مگنار اضافه نمود: هزار کیلوگرم تلفات در میوه شب عید نداشتیم اما جلوگیری از صادرات قیمت بازار را پایین کشید و موجب ضرر و زیان ما شد.

وی گفت: قصد داشتیم به یاری مردم بیاییم، زیرا قیمت سیب پیش از نوروز تا 18 هزار تومان و پرتقال تا سقف 25 هزار تومان رسید و ورود میوه شب عید به بازار در شروع سال 1400 موجب شکستن و کاهش قیمت ها شد.

کاظمی با بیان اینکه جیرفت بارهای سرمازده را به سردخانه وارد کرد و همین امر موجب خراب شدن میوه های آنان شد گفت: اما میوه شب عید در شمال استان کرمان را در بازار نخریدند و اکنون رو دست فروشندگان مانده است.

رییس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار استان کرمان با اشاره به اینکه قیمت اعلام شده میوه شب عید در استان کرمان بالا بود که مردم آن را خریداری نکردند توضیح داد: میوه یارانه ای ازجمله سیب درختی را 10 هزار و 300 تومان خریداری و قیمت تمام شده برای ما بیش از 11 هزار تومان بود اما به علت خریداری نکردن مردم این بار را پنج هزار تومان فروختیم.

وی با بیان اینکه سیب درختی و پرتقال میوه شب عید هنوز در انبارها موجود است اضافه نمود: 450 تن میوه یارانه ای نوروزی داشتیم که اکنون 120 تن آن در انبارها باقی مانده که به علت نداشتن صادرات و خریداری نکردن مردم تا به امروز به فروش نرفته است.

کاظمی مطرح نمود: نرخ میوه شب عید استان کرمان نسبت به دیگر استان ها بالاتر بود زیرا میوه با کیفیت تری را خریداری کردیم و همین امر موجب کاهش خرابی میوه ما شد و در تمامی بار تنها چند تن خرابی نداشتیم.

وی اضافه نمود: حتما باید فکری برای صادرات کرد و اکنون با کاهش قیمت در بازار این اقدام توسط دولت ضروری به نظر می رسد زیرا مردم با وفور میوه در بازار بهترین پرتقال را به قیمت 10 هزار تومان از ما نمی خرند.

وی با بیان اینکه هرسال برای تامین میوه شب عید به یاری دولت می آییم گفت: انتظار داریم که دولت سال جاری برای فروش باقی مانده بار نوروز به یاری ما بیاید، به صورت اعتباری میوه خریداری کردیم و تا به امروز 630 تن ضرر داشتیم که با فروش زیر قیمت خرید در واقع درآمدی برای ما باقی نمانده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رییس صنف تره بار کرمان: میوه شب عید روی دست ما مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس صنف تره بار کرمان: میوه شب عید روی دست ما مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید